JUHTIMISARUANDLUS

Eesmärke toetav ja mõistlik

Videokursus - juhtimisaruandlus

 

Hea aruandlus aitab ettevõtte juhil oma ettevõte efektiivselt juhtida.

Sa tead, mis toimus, miks see juhtus ja suudad kiiresti reageerida ja õigeid otsuseid teha – kuna sul on piisavalt infot. Kui sul ei ole kiiret, hästi selekteeritud ja selgelt esitletud infot, tuleb sul oma toimetada umbkaudu, nagu juhiks autot vaid tagavaatepeeglite abil.

Päris pisikeses ettevõttes muidugi saad niisamagi aru, mis toimub, aga nii kui su ettevõte on juba veidi kasvanud – mitu toodet/teenust, erinevad kliendigrupid, töötajad – on headest aruannetest ikka väga palju abi.

Kui tahad oma start-up’i väga kiiresti kasvatada, siis pead teadma, millest su ettevõtte kasv sõltub, millele keskenduda ja kuidas neid edutegureid mõõta.

Kui sa oled raamatupidaja, siis heade aruannete koostamise oskus annab sulle tööturul tublisti plusspunkte. Kui osutad raamatupidamisteenust, siis saad oma klientidele aruandlusega väga palju abiks olla (ja omale tublisti tulu teenida).

NB!! Raamatupidaja läheb enne ostmist ja vaatab, mis see on Raamatupidajate Profiklubi on ?


Osta see videokursus ja kasuta oma uusi teadmisi kasulikult!

Ainult 59 eurot / avanädalal 16.-19.01: 29 eurot

Peale selle kursuse läbimist suudad sa oma ettevõtet efektiivsemalt juhtida!


OSTAN!


Kes ma olen?

Krista TeearuKrista Teearu

Ma olen olnud 20 aastat suurettevõtete pearaamatupidaja. Mul on majanduse, õiguse ja raamatupidamise tippharidus. Aga ühel hetkel tundus, et midagi on puudu. Tekkis unistus vabadusest – vabadus töötada oma valitud ajal, vabadus sõita talvel kuuks-paariks soojale maale kui talv ära kurnab, vabadus tegeleda erinevate projektidega omas tempos. Vabaduse unistus viiski ettevõtluse teele.

Tänaseks olengi palgatööst loobunud ja tegelen ainult ettevõtlusega 🙂 Üleminek võttis aega pea 5 aastat, aga tehtud see sai.

Pilvebüroo blogi sai alguse sõprade ja tuttavate maksude ja raamatupidamise teemalistest küsimustest. Küsimused kordusid ja nii tekkis idee, et ma võiks ju need vastused blogisse kirjutada.

Algus oli raske ja hirmutav, kuid kiiresti selgus, et keegi ei rünnanudki ja hoopis taheti veel lugeda. Nii avastasin, et mulle meeldib ka kirjutada ja oma kirjutamisega olen saanud olla abiks paljudele ettevõtjatele. Mulle meeldib teha finants- ja raamatupidamisinfot lihtsaks, selgeks, arusaadavaks ja kättesaadavaks. Inimestel on liiga palju müüte ja hirme, mis muudavad rahaasjad takistavaks tondiks. Minu teine kirg on internetiturundus ja online-äri, see kirg toetab otseselt minu unistust vabadusest.

Tänaseks pakun kolme raamatupidaja abiga rohkem kui poolesajale ettevõttele raamatupidamisteenust ja suurele hulgale ettevõtjatele finantsinfot. Ma olen kirjutanud kaheksa e-raamatut ja loonud neli videokursust, minu veebil on igakuiselt 15-20 tuhat lugejat, meililistis pea 8000 inimest ja Facebooki grupis üle 4000 liikme.

Väga hea tunne on, kui meie koostatud tegevusaruanne on ettevõtjale loetav, arusaadav ja ta saab selle alusel pädevaid otsuseid teha. Ma ei jõua kõigile Eesti ettevõtjatele aruandeid koostada ega kõiki raamatupidajaid eraldi õpetada, seetõttu olengi need kolm videokursust teinud (eelarvestamine, kuluarvestus ja juhtimisaruandluse koostamine), et need teadmised oleksid rohkematele inimestele kättesaadavad, lühidalt, selgelt ja lihtsas keeles.

Eesti ettevõtetes on kasutusel aruandluse osas enamvähem kaks äärmust – väikesed ettevõtted kasutavad pangaväljavõtet ja paremal juhul ka raamatupidaja poolt saadetud / programmist võetud finantsaruandluse reeglite järgi koostatud bilanssi ja kasumiaruannet; suurtes ettevõtetes on kasutusel tohutult suured Exceli tabelid ja sadade slaididega PowerPointi esitlused (mida lõpuks juhatus ei jaksa läbigi vaadata, rääkimata otsuste tegemisest). Keskmist, mõistlikku varianti, on kuidagi väga vähe kasutusel.

Mida see videokursus täpselt sisaldab?

Kursus käsitleb järgmisi teemasid

Kõigepealt vaatame, milleks üldse juhtidel aruandlust vaja ja milliseid ülesandeid üks hea juhtimisaruanne peaks täitma. Kuidas saab nii teha, et aruandest saaks selgelt aru, mis juhtus, miks juhtus ja mida peaks ette võtma?

Järgmisena räägime andmetest – millist infot on vaja, kuidas andmetest infot saada ja kuidas infost tegudeni jõuda. Tundub lihtne, aga siin on päris palju väikeseid aspekte, mis segama hakkavad. Mida suurem ettevõte, mida enam erinevaid süsteeme – seda enam. Kui asjad algusest peale õigesti paika sättida, siis on kõigi elu lihtsam.

Seejärel jõuame mõõdikuteni. Mõõdik on näiteks uute klientide arv eelmisel kuul, töötaja vigade arv, müüdud toodete arv müügiesindaja kohta, klientide soovituste arv, hilinenud lendude arv, aga ka kasumlikkus või tulu töötaja kohta. Selged ja mõõdetavad näitajad, mille abil saab hästi ettevõtte tegevust suunata.

Milleks mõõdikuid kasutada ja kuidas neid valida, räägime finantsmõõdikutest ja mittefinantsmõõdikutest ning vaatame ka tasakaalus tulemuskaardi loogikat.

Lõpuks vaatame ka kuidas aruandeid kujundada. Aruande koostamise etapid, parimad praktikad ja kuidas valida õigeid graafikuid. Põhimõtteks väga lühidalt – aruanne peab sisaldama ainult olulist infot, mille alusel saab teha otsuseid – ja info peab olema esitatud selgelt ja kiirelt arusaadavalt. Jällegi, kõlab lihtsalt – aga kasutatakse väga vähe.


Ainult 59 eurot / avanädalal 16.-19.01: 29 eurot

Kursuse ostmiseks vajuta palun allolevale nupule, mis viib su veebipoodi ja kursuse ostulehele.
Veebipoes on võimalik Maksekeskuse kaudu arve tasuda pangalingiga või ülekandega.

Peale arve tasumist luuakse sulle konto ja sa saad menüüvalikust “Kursused” kohe videosid vaadata ja materjaliga tutvuda.
Peagi saad meilile ka arve koos sisselogimise infoga.

OSTAN!