KULUARVESTUS LIHTSALT JA SELGELT
Mida ettevõtja ja raamatupidaja peavad kuluarvestusest teadma?
Sinu ettevõte on esimesest aastast edasi jõudnud, sul on mitmeid kliente, müüd erinevaid tooteid/ teenuseid, tööd jagub.
Oled palganud endale esimesed lepingulised abilised või isegi juba töötajad ning ettevõtluses hakkavad asjad juba edenema 🙂
Samas sa ei saa veel päris selgelt veel aru, kuidas see kasumi arvestus ikka käib…
- Kas ma teenin ikka kõigilt kliendilepingutelt kasumit? Kuidas seda arvestama ja hindama peaks? Kas mõnest kliendist peaks loobuma?
- Kas minu tooted/teenused on kõik samavõrra kasumlikud? Kas mõnest tootest loobumine tooks endaga kaasa hoopiski kasumi suurenemise?
- Kas minu kasumiaruandes on paras arv kontosid? Või liiga vähe, või liiga palju? Milliseid kulusid peaks eraldama? Ja miks?
- Millist kulude aruannet ma võiks oma raamatupidajalt küsida?
Mida sa täna EI vaja? Ühte paksu teoreetilist raamatut või pikka kallist koolitust, mis sisaldab vaid 5% sinule olulist infot praegusel momendil.
Aga mida sa vajad? Lihtsat ja selget ülevaadet, mis see kuluarvestus ikkagi on ja kuidas sa seda kasutada saaksid? Koos näidisülesannetega.
Osta see videokursus ja kasuta oma uusi teadmisi kasulikult!
Peale selle kursuse läbimist sa saad sa oma kulude loogikast märksa paremini aru!
- Oskad selgitada oma raamatupidajale, kuidas sa tahad oma kulusid jaotada, et neist kasulikku infot saada ja millist aruannet sa tahaksid,
- Mõistad otsekulude ja kaudkulude ning muutuvkulude ja püsikulude olemust (ja miks neid üldse jaotama peaks),
- Omad ülevaadet, kuidas Eesti tavalised ettevõtted oma kuluarvestust korraldavad ja oskad otsustada, kuidas sina võiksid seda teha,
- Hakkad mõtlema, kas sulle oleks kasulik kasutada sihtkuluarvestust ja kuidas oleks võimalik uue toote kulusid vähendada.
Kes ma olen?
Krista Teearu
Ma olen olnud 20 aastat suurettevõtete pearaamatupidaja. Mul on majanduse, õiguse ja raamatupidamise tippharidus. Aga ühel hetkel tundus, et midagi on puudu. Tekkis unistus vabadusest – vabadus töötada oma valitud ajal, vabadus sõita talvel kuuks-paariks soojale maale kui talv ära kurnab, vabadus tegeleda erinevate projektidega omas tempos. Vabaduse unistus viiski ettevõtluse teele. Pilvebüroo blogi sai alguse sõprade ja tuttavate maksude ja raamatupidamise teemalistest küsimustest. Küsimused kordusid ja nii tekkis idee, et ma võiks ju need vastused blogisse kirjutada.
Algus oli raske ja hirmutav, kuid kiiresti selgus, et keegi ei rünnanudki ja hoopis taheti veel lugeda. Nii avastasin, et mulle meeldib ka kirjutada ja oma kirjutamisega olen saanud olla abiks paljudele ettevõtjatele. Mulle meeldib teha finants- ja raamatupidamisinfot lihtsaks, selgeks, arusaadavaks ja kättesaadavaks. Inimestel on liiga palju müüte ja hirme, mis muudavad rahaasjad takistavaks tondiks. Minu teine kirg on internetiturundus ja online-äri, see kirg toetab otseselt minu unistust vabadusest.
Tänaseks pakun kolme raamatupidaja abiga poolesajale ettevõttele raamatupidamisteenust ja suurele hulgale ettevõtjatele finantsinfot. Ma olen kirjutanud kaheksa e-raamatut ja loonud nüüd ka ühe videokursuse, minu veebil on igakuiselt 15-20 tuhat lugejat, meililistis pea 7000 inimese ja Facebooki grupis üle 3600 liikme.
Miks ma selle videokursuse tegin?
- Kuluarvestuse põhitõdesid lihtsalt peavad teadma kõik raamatupidajad, nii palgatöötajad kui eriti muidugi teenuseosutajad. Koolis õpetati seda teemat nii põhjalikult ja keeruliselt, et kuluarvestus on muutunud millekski müstiliseks ja aukartustäratavaks. Jah, kuluarvestus tõsisemal kujul on tõepoolest päris keeruline, samas 90% ettevõtetes saaks seda kasutada lihtsamas ulatuses ja kasu oleks väga suur.
NB! Kui sa oled raamatupidaja, siis vaata kõigepealt siia ja uuri, mis on Raamatupidajate Profiklubi, sealt saad selle kursuse veel parema hinnaga + muud põnevat!
- Kuluarvestuse põhitõdesid lihtsalt peavad teadma kõik edasijõudnud ettevõtjad, kelle ettevõte on esimestest sammudest kaugemale jõudnud. Kui sul on rohkem kui üks klient ja üks toode/teenus, siis on sul vaja aru saada, millised kliendid on kasumlikud ja millised teenivad hoopiski kahjumit, millised sinu tooted/teenused on kasumlikud ja millised kahjumlikud. Teinekord sööb üks kahjumlik toode teiste teenitud kasumi nii ära, et kokkuvõttes on ettevõte napilt nullis.
Mida see videokursus täpselt sisaldab?
- videokursus asub sisselogimisega keskkonnas
- 7 videot, kokku 0.5 tundi – ainult kõige olulisem info!
- allalaetavad tekstid pdf-formaadis
- allalaetavad audiod mp3-formaadis, kui tahad neid ajasäästmiseks kuulata autosõidul, jalutades või trennis
- 4 harjutusülesannet koos vastustega – lihtsad näited, kuidas reaalselt selliseid arvestusi teha
Kursus käsitleb järgmisi teemasid
- Milleks kuluarvestust vaja on?
- Kuidas me raamatupidamises kulusid kajastame?
- Kululiik
- Kulukoht
- Kulukandja
- Veel termineid – tasakaalupunkt ja jääktulu
- Milline on kuluarvestuse süsteem tootmises?
- Kululiigid
- Kulude jaotus – tellimuse või protsessi põhine
- Kaudkulude jaotamise viisid
- Milliseid kuluarvestuse meetodeid veel olemas on?
- Osakuluarvestus
- Normatiivne kuluarvestus
- Sihtkuluarvestus
- Milline on kuluarvestuse kohustuslik osa Eestis?
- Tootmine
- Kaubandus
- Teenused
- Milline kuluarvestuse tase on vajalik kontrolliks?
- Kulukohad ja kulude valik
- Eelarve ja tasemed
- Milline kuluarvestuse tase on vajalik kasumlikkuse analüüsiks?
- Kaudkulude jaotus
- Täiskulu arvestus
Kursuse ostmiseks vajuta palun allolevale nupule, mis viib su veebipoodi ja kursuse ostulehele.
Veebipoes on võimalik Maksekeskuse kaudu arve tasuda pangalingiga või ülekandega.
Peale arve tasumist luuakse sulle konto ja sa saad menüüvalikust “Kursused” kohe videosid vaadata ja materjaliga tutvuda.
Peagi saad meilile ka arve koos sisselogimise infoga.