PÕHIVARA ARVESTUS

Tark ettevõtja tunneb oma varasid!

videokursus: põhivara arvestus

 

Kui sa tegeled kinnisvaraga, siis sa pead teadma, millised on kinnisvarainvesteeringute kajastamise võimalused, kaasnevad riskid ja kuidas need su ettevõtte tulemust mõjutada võivad.

Kui oled start-up või IT-ettevõtja, siis on sul vaja teada, millised arenduskulud saab kasumiaruandest välja võtta ja immateriaalse põhivarana arvele võtta ning millised on seal piiravad tingimused.

NB!! Raamatupidaja läheb enne ostmist ja vaatab, mis see Raamatupidajate Profiklubi on 🙂


Osta see videokursus ja kasuta oma uusi teadmisi kasulikult!

Ainult 59 eurot/ avapakkumine 9.-12.02: 29 eurot


 

OSTAN!

Kes ma olen?

Krista TeearuKrista Teearu

Ma olen olnud 20 aastat suurettevõtete pearaamatupidaja. Mul on majanduse, õiguse ja raamatupidamise tippharidus. Aga ühel hetkel tundus, et midagi on puudu. Tekkis unistus vabadusest – vabadus töötada oma valitud ajal, vabadus sõita talvel kuuks-paariks soojale maale kui talv ära kurnab, vabadus tegeleda erinevate projektidega omas tempos. Vabaduse unistus viiski ettevõtluse teele. Pilvebüroo blogi sai alguse sõprade ja tuttavate maksude ja raamatupidamise teemalistest küsimustest. Küsimused kordusid ja nii tekkis idee, et ma võiks ju need vastused blogisse kirjutada.

Algus oli raske ja hirmutav, kuid kiiresti selgus, et keegi ei rünnanudki ja hoopis taheti veel lugeda. Nii avastasin, et mulle meeldib ka kirjutada ja oma kirjutamisega olen saanud olla abiks paljudele ettevõtjatele. Mulle meeldib teha finants- ja raamatupidamisinfot lihtsaks, selgeks, arusaadavaks ja kättesaadavaks. Inimestel on liiga palju müüte ja hirme, mis muudavad rahaasjad takistavaks tondiks. Minu teine kirg on internetiturundus ja online-äri, see kirg toetab otseselt minu unistust vabadusest.

Tänaseks pakun nelja raamatupidaja abiga poolesajale ettevõttele raamatupidamisteenust ja suurele hulgale ettevõtjatele finantsinfot. Ma olen kirjutanud kaheksa e-raamatut ja loonud viis videokursust.

Mida see videokursus täpselt sisaldab?

Kursus käsitleb järgmisi teemasid

Kõigepealt vaatame, milliseid põhivara liike üldse olemas on.

Seejärel räägime pikemalt kinnisvarainvesteeringutest, kuidas eristada kinnisvarainvesteeringuid põhivarast ja millised on kajastamise võimalused. (õiglane väärtus ja soetusmaksumus koos amortiseerimisega). Samuti kuidas vajadusel meetodit vahetada ja kuidas remondikulusid kajastada. Vaatame ka kinnisvaraga seonduvaid käibemaksuteemasid, kuna need tekitavad tihti segadust, sealhulgas seda kurikuulsat käibemaksu korrigeerimiskohustust.

Seejärel vaatame „tavalist“ materiaalset põhivara. Selles lõigus tekitavad tihti segadust kasutusrent ja kapitalirent, samuti sellest aastast lubatud üllatav valikuvõimalus – kajastada kasutusrendi korras renditud vara (nt kontoriruume) hoopiski bilansis, vara ja kohustisena.

Immateriaalse põhivara juures uurime kuidas kajastada äriühenduste käigus arvele võetud vara ning firmaväärtust. Üks põnev ja IT-valdkonnas väga oluline teema on arendusväljaminekute ja oma loodud immateriaalse vara objektide kajastamine – milliseid kulusid saab bilansis varadena näidata ja millistel tingimustel.

Lõpetuseks vaatame ka bioloogilisi varasid ja sihtfinantseeritud varade kajastamist.


Ainult 59 eurot/ avapakkumine 9.-12.02: 29 eurot

Kursuse ostmiseks vajuta palun allolevale nupule, mis viib su veebipoodi ja kursuse ostulehele.
Veebipoes on võimalik Maksekeskuse kaudu arve tasuda pangalingiga või ülekandega.

Peale arve tasumist luuakse sulle konto ja sa saad menüüvalikust “Kursused” kohe videosid vaadata ja materjaliga tutvuda.
Peagi saad meilile ka arve koos sisselogimise infoga.

OSTAN!