Omakapital ja dividendid 2024

Omakapital ja dividendid 2024

50.00 

Webinar toimus 03.04.24  Zoomis. Webinari pikkuseks oli 1h 23min.

Omakapital on ettevõtja jaoks tähtis osa ettevõtte bilansist. Kui omakapital kahaneb liiga väikeseks, hakkab Äriregister kurjustama ja dividende ka maksta ei saa. Kui omakapital on liiga suur, muutub jällegi investeeringu tasuvus madalaks.

Raamatupidaja jaoks on omakapitali tehingute kajastamine teinekord päris keeruline, sest see nõuab Äriseadustiku tundmist ja lepingute lugemise oskust. Ja pealegi tuleb neid väga harva ette.

Webinar on kasulik nii raamatupidajale kui ettevõtjale.

Raamatupidajana on oluline mõista omakapitali ja dividendidega seotud reegleid, kuna need mõjutavad otseselt ettevõtte finantsaruannete koostamist ja tulemusi. Nende reeglite mõistmine aitab sul täpsemalt hinnata ettevõtte finantsseisundit ning soovitada oma kliendile parimaid võimalikke lahendusi.

Lisaks sellele aitab omakapitali ja dividendidega seotud reeglite tundmine tagada, et sinu kliendid järgivad kõiki seaduse reegleid, vältides sellega võimalikke maksuprobleeme. Hea ülevaate omamine võimaldab sul pakkuda klientidele asjatundlikku nõu ning hoida nende usaldust, mis on oluline igale raamatupidajale.

Ettevõtjana on oluline mõista omakapitali ja dividendidega seotud reegleid, kuna need mõjutavad otseselt sinu ettevõtte finantsseisundit ja kasumijaotuse võimalusi. Nende reeglite tundmine aitab sul raamatupidajale ja juristile täpsemaid küsimusi esitada ja nende vastustest paremini aru saada 😊
Saad teha pädevamaid otsuseid, mis toetavad sinu ettevõtte kasvu ja stabiilsust.

Tee tellimus e-poest, saad meilile Vimeo salvestuse lingi. Kui soovid slaide, siis kirjuta 🙂
Järelvaatamise aega ei ole piiranud.

Kategooria:

Kirjeldus

  1. omakapitali komponendid
  2. omakapitali sissemaksete ja väljamaksete maksustamine
  3. omakapitali suurendamise võimalused, sh vabatahtlik reserv
  4. tehingud oma osadega
  5. osalusoptsioonid
  6. dividendide maksmise tingimused
  7. tavalised ja korduvdividendid, reeglite muutus 2025
  8. saadud dividendide tulumaksu kasutamine
  9. Q&A