Kursus – Praktiline raamatupidamise baaskursus

Allahindlus!

Kursus – Praktiline raamatupidamise baaskursus

75.00

See veebikursus on mõeldud mikroettevõtjale, kes on päris alguses või tegeleb ettevõtlusega hobi korras, palgatöö kõrvalt. Tegevust on vähe, käibemaksust on asi kaugel, kulud on ka vaid vajalikud ja raha napib. Tahan ise oma natukese raamatupidamist ära teha, aga tahaks ikkagi korralikult teha.

Kursus sobib ka noorele, kes mõtleb, kas võiks raamatupidamist õppima minna. Kuidas see päriselt välja näeb?

Kolm moodulit – natukese teooriat, praktiline raamatupidamisprogrammi kasutamine ja TSD esitamine ning mikroettevõtja aastaaruande koostamine.  Kokku ca kolm tundi videomaterjali + video teksti ümberkirjutus koos mõningate piltidega. Lisalugemise soovitused ka – kaks e-raamatut tasuta lisatud, lisaks neljale e-raamatule -50% sooduskupong.

NB! See ei ole põhjalik teooriat hõlmav koolitus, vaid väga praktiline ja ülevaatlik, keskendudes sellele kõige väiksemale mikroettevõtjale ja tema vajadustele.

Kui tahad põhjalikku algkoolitust, võta mõni pikem raamatupidamise algkursus. Neid pakutakse erinevaid,  kestus on alates 60 akadeemilisest tunnist.

Kuna automaatika hetkel veel ei tööta, siis palun toimetame niimoodi – osta omale kursus siit e-poest ja ma saadan sulle samal päeval lingi kasutaja registreerimiseks.

Kursust saad läbida endale sobival ajal, ei plaani praegu kasutusaega piirata.

Küsimused. Kui on selline mitte-konfidentsiaalne küsimus, palun tee teema Pilvebüroo Facebooki gruppi, arutame seal. Kõike ei saa seal küsida, siis kirjuta meilile 🙂

Kategooria:

Kirjeldus

Sissejuhatus – vaata siit videot: https://vimeo.com/867440671/a13a792a30?share=copy

• Raamatupidamise vajadus
  • Raamatupidamise ulatus
  • Kuidas oma raamatupidamist teha kui oled ettevõtja
  • Raamatupidaja ametist

1. Ülevaade olulisest (teooriaosa)
1.0 Video 1h 18min + slaidid
1.1 Raamatupidamise põhimõisted
1.2 Põhiaruanded (bilanss, kasumiaruanne, müügireskontro ja ostureskontro; vaatame üle viis majandustehingut ja kuidas need põhiaruannetes kajastuvad)
1.3 Seadused ja maksud (maksukohustused Eestis, võimalikud maksud välismaal, olulised Eesti seadused, palgamaksude võrdlus erinevate töötasu suuruste ja maksusoodustuste kasutamise korral, ettevõtte tulumaks, käibemaks).
1.4 Töötasu ja dividendid (dividend või töötasu?, ravikindlustus, palgaarvestuse ja TSD näide, töötamise registri kanne, palgaarvestuse raamatupidamiskanne, dividendide reeglid, dividendide deklareerimise näide (TSD lisa 7, INF 1), dividendide raamatupidamiskanne.
2. Praktika
2.0 Video 1h + slaidid
Tekstiline osa:
2.1 Raamatupidamisprogrammi valik (miks programm, mida arvestada valikul, kolm soovitust)
2.2 Merit (registreerime programmi ja vaatame sisse)
2.3 Osakapitali sissemakse (teeme Meritis finantskandena osakapitali sissemakse kajastamise)
2.4 Müügiarve koostamine ja laekumine (koostame Meritis müügiarve ja kajastame laekumise)
2.5 Ostuarve sisestamine ja maksmine (sisestame Meritis ostuarve ja kajastame maksmise)
2.6 Palgamakse, palgaarvestus, maksude maksmine (kajastame Meritis palga maksmise, palgaarvestuse ja maksude maksmise)
2.7 Bilanss ja kasumiaruanne (tegime ära kaheksa kannet, vaatame bilanssi ja kasumiaruannet, mis välja tuli)
2.8 Töötamise register ja TSD deklaratsioon (vaatame sisse maksuameti iseteeninduskeskkonda, vaatame töötamise registri kande tegemist ja TSD koostamist – lisa 1, palgamaksud)
3. Aastaaruanne